İbhayd Dernek Başkanı Ömür Akkaya Güven Tazeledi

İnflamatuar bağırsak hastaları ve aileleri Yardımlaşma Derneği gerçekleştirdiği genel kurul toplantısında Ömür Akkaya ikinci kez başkan adayı oldu ve ikinci kez başkan olarak güven tazeledi.

Gazete İlk Sayfa Haber İçin Tıklayın.

Covid-19'a yakalanan bağırsak hastası Akkaya: Hayatımın en zor dönemini yaşadım

İzmir’de yaşayan ve hayatını sürekli olarak kullanmak zorunda kaldığı ilaçlarla sürdüren, iltihaplı bağırsak hastası Ömür Akkaya (38), Covid-19’a yakalandı.

DHA Haber İçin Tıklayın.

Farkındalık İçin Klozete Oturdular

İnflamatuvar Bağırsak Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği, hastaların AVM, sinema salonu gibi yerlerdeki tuvaletlerde öncelik kazanmaları amacıyla İzmir’de başlatılan ‘Acil tuvalet bekleyemez kartı’ uygulamasının Türkiye genelinde yaygınlaştırılması için klozetlere oturma… Haberin devamı…

İBHAYD Başkanı Ömür Akkaya'dan Sağlık Bakanlığı'na ilaç çağrısı

İBHAYD Başkanı Ömür Akkaya, iltihaplı bağırsak hastalarının piyasada ilaç bulamamaktan ötürü bağırsaklarını aldırmak zorunda kaldıklarını söyleyerek, “Sağlık Bakanlığının ilaç çağrımızı bir an önce duymasını istiyoruz” dedi.

Haberin Devamı

1/7 Aralık Ülseratif Kolit ve Crohn Farkındalık Haftası Ulusal Ve Yerel Basında Televizyon Gazete ve Dergilerde... HAYDİ HEP BİRLİKTE TÜRKİYE DUYMAYAN KALMASIN...
İlaç bulamayınca günde 20 kez tuvalete gidiyorlar.

İnflamatuvar bağırsak hastalığına (İBH) sahip kişiler, piyasada ilaç bulamamaktan yakınıyor. Karın ağrısı ve kanlı ishal şikayetleri bulunan ve günde 20 kez tuvalete çıkmak zorunda olan hastalar, ilaç kullanmadıklarında iş ve sosyal hayatlarının büyük oranda kesintiye uğradığını belirterek sorunlarının çözülmesini istiyor. Haberin Davamı...

Forum Bornova, Avrupa'da Yaygınlaşan İbh Farkındalık Çalışmalarını İzmir'e Taşıyor.

İzmir ve çevre illerin çekim merkezi Forum Bornova, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve İnflamatuvar Bağırsak Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (İBHAYD) işbirliğiyle Avrupa ülkelerindeki yaygın farkındalık çalışmasını İzmir’e taşıyor.

sondakika.com Haber İçin Tıklayın.

19 Mayıs Dünya İnflamatuvar Bağırsak Hastalıkları Günü

Günlük yaşantıyı derinden etkileyen, inflamatuvar bağırsak hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla, 19 Mayıs “Dünya İnflamatuvar Bağırsak Hastalıkları (İBH) Günü” olarak kabul ediliyor. Haberin Devamı İçin Tıklayın.